"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız."

ataturk

KONU GIDA İSE HER ALANA GIDA MÜHENDİSİ DOKUNUŞU ŞART

KONU GIDA İSE HER ALANA GIDA MÜHENDİSİ DOKUNUŞU ŞART

Temel hak ve özgürlükler kapsamında yer alan beslenme hakkımız, hızla değişen ve büyüyen dünyada ciddi bir tehlike altına girmektedir. Yediğimiz içtiğimiz her gıdanın nereden geldiğini, nasıl işlendiğini, nasıl muhafaza edildiğini bilmek, biz tüketicilerin en doğal hakkıdır. İşte tam bu noktada ortaya çıkan ihtiyaç doğrultusunda “Gıda Mühendisleri” devreye girmektedir.  Çünkü, olay artık sadece beslenmek değil, üretim güvenliği sağlanmış gıdalarla beslenmek. Bunu da üretim süreci meşakkatlerle dolu olan gıda sanayisinde, tüketiciler adına işin uzmanı olan bilirkişi rolündeki biz gıda mühendisleri sağlamaktadır. Eğitimlerimiz, iş ahlakı ve etik kurallarımız, prensiplerimiz vb. Güvenli Gıda üzerine kuruldu. İşimiz gıda. Ve gıdaya dair her şey.
Sektörümüzün hız, pratiklik, kalite ve uygun fiyat kuralları ile her geçen gün genişliyor oluşu bizleri de sürekli canlı tutmakta ve çalışmalarımız bu şekilde ilerlemektedir. Hele ki gıda muhafaza tekniklerinin göz bebeği haline gelmiş dondurarak muhafaza tekniğini kullanarak üretim yapmaya karar verdiğimiz günden beri işlemin her aşamasını dikkatli ve titiz yürütmekteyiz.

Öztaş Gıda & Otomat San. Ve Tic. Ltd. Şti. olarak gıda ve gıdaya dair her bilginin ve bu bilgileri kullanmanın/uygulamanın gerekliliğinin farkındayız. Bunu da tüm departmanlarımızda (üretim, kalite, depolar, sevkiyat…) sorumlu yönetici olarak gıda mühendisi istihdam ederek göstermekteyiz. Yapılacak değişim ve yenilikler, gıda mühendislerimizin kontrol ve yetkisinde, her noktada kalite kontrol prensibiyle ilerletmektedir. Çünkü biliyoruz ki sadece üreterek değil, ürettiğimizi doğru muhafaza etmek, tüketicilerimize doğru ulaştırmak, ulaştırdığımız ürünlerin maliyetlerini kaliteden ödün vermeden iyileştirmek için gıdayı tanıyanlarla çalışmak her zaman doğru yoldur. Bilmek sadece piyasada uzun zaman var olmakla değil, bu konuda eğitim görmüş, uzmanlık yapmış bilirkişilerle çalışmaktır. Bilir kişi gıda mühendislerimize bu konuda güveniyor ve onların sundukları bilgileri ticari tecrübemizle birleştirerek yol alıyoruz.

Tüketicilerimiz, kısa zamanda çok iş yapmanın gerçeğiyle hayat koşturmacasına devam ederken, bizler de onların bu koşturmacasına destek olacak, besin değeri yüksek, kaliteli pratik donuk ürün üretmeye ve bunu da bizden bekledikleri kaliteden ödün vermeden yapmaya devam edeceğiz.

GÜVENLİ GIDA ÜRETİMİYLE HER DAİM YANINIZDAYIZ…

Scroll Up
Menü